Рівний-рівному : майбутні правоохоронці вивчали алгоритми реагування на домашнє насильство

1 квітня 2025 року відбулася завершальна гостьова лекція, присвячена запобіганню домашньому насильству, у форматі діалогу зі студентами першого курсу навчально-наукового юридичного інституту спеціальності «Правоохоронна діяльність» в межах вивчення нормативної дисципліни «Гендерна політика та протидія домашньому насильству».

Спікеркою заходу виступила начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олександра Бабецька.

Лекторка поділилася з майбутніми правоохоронцями знаннями про важливі практичні аспекти реагування на випадки домашнього насильства:

  • оцінку ризиків;
  • алгоритм реагування на виклики про домашнє насильство;
  • правила спілкування з постраждалими;
  • план безпеки для постраждалих осіб;
  • основні превентивні заходи.

Патрульна зазначила: “Найбільша зброя – це мова”, – тому важливо, щоб майбутні правоохоронці вміли правильно спілкуватися з постраждалими, надаючи їм необхідні підтримку та допомогу.

Вміння спілкуватися, чути та бути почутими, студенти спробували за допомогою карткової гри “Місія: Безпечний код”, де учасники пояснюють тематичні слова, не використовуючи їх безпосередньо. 

Лекція була організована доценткою кафедри судочинства, адвокаткою, регіональною представницею Комітету НААУ з питань гендерної політики в Івано-Франківській області М.Логвіновою за сприяння викладача кафедри теорії та історії держави і права М.Остап’яка.

Адміністрація навчально-наукового юридичного інституту Карпатського національного університету імені Василя Стефаника, кафедра правоохоронної діяльності та кураторка курсу висловлюють слова вдячності за цікавий формат лекції спікерці Олександрі Бабецькій!